ArabicEnglishTurkish

Niçin EDURESE?

İslam’ın iki temel kaynağı, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in Hadis-i Şerifleri’dir. İnancımızı doğru bir şekilde öğrenmenin yolu bu iki temel kaynağı anlamaktan geçmektedir. İslamî İlimler ise vahyin hayata nasıl aktarılacağına dair bilgiler sunmaktadır. Hem vahye hem Hz. Peygamber’in hadislerine hem de İslamî İlimlere ulaşmada anahtar vazifesi gören yegâne dil, Arapçadır.

Arapça öğrenmek globalleşen dünyada günden güne daha çok önem arz etmektedir. Bununla ilişkili olarak bugünün Türkiye’sinde İslamî İlimler eğitimi veren kurumlarımızın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bu öneme binaen hem İslam’ı temel iki kaynağından öğrenmenin yolunu kolaylaştırmak hem de İslam coğrafyasındaki sorunların kaynağını kendi dilinden öğrenmek için Arapçayı ulaşılabilir ve öğrenilebilir kılmak için İSLAMER adıyla 2020 yılı yaz döneminde başladığımız yolculuğumuza EDURESE olarak devam ediyoruz. Üç dönemdir gerçekleştirdiğimiz Arapça ve İslami İlimler Öğretim Programı sayesinde Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrencimizin ihtiyacını karşılamak amacıyla gayret sarf ettik. Her dönemde Arapça ve ilgili derslerle başladığımız ilim yelpazemizi genişlettik: Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Tasavvuf, Belagat ve Siyer gibi İslami ilimlerin tüm dallarını eğitim programımızın içine dahil ettik.Bu ilimleri Arapça kaynaklardan yetkin ve tecrübeli hocalarımızdan tedris etme imkânını, tüm Türkiye’ye ve dahi dünyaya sunma imkan ve fırsatını yakaladık. Genel Arapça, Klasik Metin Okumaları, Basın – Medya Arapçası, Modern ve Edebi Metinler, YDS-YÖKDİL Soru Çözme Teknikleri, Çeviri Türleri, Arapça Yazışmalar ve Arapça Muhadese derslerini alanında yetkin 55 uzman hocamızla birlikte sizlere sunuyoruz. 

EDURESE olarak sadece Arapça’yı ulaşılabilir kılmayı değil aynı zamanda öğrencilerimize ayrım gözetmeksizin fırsat eşitliği sunmayı hedeflemekteyiz.

İslamî İlimlerde başarı, yegane parolamızdır.

İLETİŞİM

Eğitimlerimizden yararlanmak, bilgi almak, faaliyetlerimizden haberdar olmak ve diğer tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin.

0542 106 53 96

EDURESE Akademi Tanıtım Videosu​

Akademimizin kuruluşu, verdiğimiz eğitimler, yaptığımız faaliyetlerin, tanıtımını videosun aşağıdan izleyebilirisiniz.